آدرس:

تهران، خیابان حافظ، خیابان سرهنگ سخایی، پلاک 87

تلفن تماس:

09351794049 | 09334647133

ایمیل:

info@ramirsanat.ir

صندلی اداری ارگونومیک

صندلی اداری ارگونومیک

ارگونومی و صندلی های اداری!

 آیا واقعا مهم است؟

شما احتمالا  اصطلاح “ارگونومی” را شنیده اید، اما آیا واقعا می دانید که به معنی چیست؟ مهمتر از این، آیا می دانید چرا باید هنگام خرید صندلی های اداری آن را در نظر بگیرید؟

به عبارت ساده، ارگونومی رابطه بین افراد و ابزارهای اشتغال آنهاست.

در مثال ما, این ارتباط بین افراد و صندلی های اداری است. ارگونومی بر تعامل بین شخص و ابزار کار خود، یعنی صندلی اداری، ایستگاه کاری، محیط اطراف، روش های کار و موارد دیگر تمرکز دارد.

صندلی ارگونومیک به صندلی گفته می شود که طراحی خوبی داشته و دارای این ویژگی ها باشد :

·برای کاربر راحت است.

·می توان ارتفاع آن را به راحتی متناسب با کاربر تنظیم کرد.

·بدون محدود کردن حرکت، از مناطق کلیدی بدن (گردن و کمر) محافظت می کند.

·اجازه آزادی حرکت برای تکمیل کارهای دیگر می دهد.

روش های طراحی صندلی ارگونومیک با گزینه هایی برای اطمینان از قابلیت ها و محدودیت های افراد در نظر گرفته می شود. قابلیت تنظیم طراحی شده در صندلی اداری به شما اجازه می دهد تا موقعیت مکانی خود را به خوبی تنظیم کنید تا بتوانید بهترین حالت را در محیط کاری خود را داشته باشید.

به طور خلاصه، اگر در روزهای کاری، مدت زمان طولانی باید روی صندلی بنشینید ، باید ارگونومیک بودن صندلی را حتما در نظر بگیرید. در غیر این صورت، احتمالا به درد و رنج فیزیکی دچار خواهید شد. صندلی های ارگونومیک طوری طراحی شده اند که به راحتی تنظیم می شوند، بنابراین شما می توانید تنش هایی که روی بدن شما قرار دارد را از بین ببرید. طرح های صندلی ارگونومیک شما را قادر می سازد موقعیت صندلی خود را در طول روز کاری تنظیم کنید تا مجبور نشوید به سختی کار کنید.

بسیاری از ما زمان زیادی را صرف نشستن روی صندلی اداری می کنیم, به طور میانگین 8 ساعت و شاید بیشتر,بنابراین انتخاب  یک گزینه مناسب برای داشتن یک  صندلی راحت، برای بهبود وضعیت و عملکرد ضروری است. در واقع با انتخاب یک صندلی مناسب از درد کمر و گردن تا حدود زیادی پیشگیری می کنیم.

در اینجا به سه نکته اشاره می کنیم که هنگام انتخاب صندلی باید در نظر گرفت :

· یک صندلی آیده آل با محافظت از کمر( داشتن پشتی مناسب)،امکان  تنظیم عمق صندلی و داشتن یک مکانیزم شناور, بهترین انتخاب برای شما می باشد.یک صندلی با داشتن این ویژگی ها این اطمینان را به شما می دهد که متناسب با شرایط شما قابل تنظیم است و برای استفاده از صندلی مشکلی نخواهید داشت.  به همین دلایل، اگر چه ممکن است خرید یک صندلی ارگونومیک برای شما هزینه بیشتری داشته باشد ، اما به شدت توصیه می شود که در خرید صندلی حتما ارگونومیک بودن صندلی را در نظر بگیرید.

·بعد از خرید صندلی از کارشناس فروش محل خریداری حتما بخواهید که نحوه استفاده از صندلی را به شما نشان  دهد و سپس صندلی را تحویل بگیرید.

·به یاد داشته باشید یک صندلی ارگونومیک خوب باید حداقل پنج سال گارانتی داشته باشد و باید بیش از آن بازدهی داشته باشد .

در حالی که شما می توانید صندلی اداری را پیدا کنید که قیمت پایینی داشته باشد و جزء طبقه بندی صندلی ارگونومیک باشد، اما  یکی از رایج ترین اشتباهات مردم خرید ارزان است,این یک اقتصاد دروغ است. با توجه به اینکه صندلی ارگونومیک با کیفیت خوب برای کار شما اهمیت دارد، اشتباه دیگرآن است که از صندلی به درستی استفاده نمی کنید . صندلی ارگونومیک در صورتی که به درستی استفاده نشود ارزش زیادی نخواهد داشت . در واقع علاوه بر صرف هزینه برای خریداری صندلی ارگونومیک باید از آن به درستی استفاده کنید تا برای شما مفید باشد .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

تعمیر جک صندلی اداری
تعویض پایه پنج پر و چرخ صندلی اداری
صندلی اداری ارگونومیک
نگهداری از صندلی اداری
قطعات صندلی اداری و عیب یابی قطعات

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، امیریه، پلاک446
  • 021-55373290 09351794049 09120993750
  • info@ramirsanat.ir