آدرس:

تهران، خیابان حافظ، خیابان سرهنگ سخایی، پلاک 87

تلفن تماس:

09351794049 | 09334647133

ایمیل:

info@ramirsanat.ir

قطعات صندلی اداری و عیب یابی قطعات

قطعات صندلی اداری و عیب یابی قطعات

جک :کاربرد جک صندلی اداری تنظیم ارتفاع صندلی است, جک صندلی بین مکانیزم و پایه قرار می گیرد و اجازه می دهد که صندلی خود را بالا و پایین ببرید.

مکانیزم:   مکانیزم صندلی به طور مستقیم در زیر صندلی قرار دارد و چندین عمل را انجام می دهد. اول، مکانیزم که در بالای جک قرار دارد به شما امکان می دهد جک را با اهرم فشار دهید تا ارتفاع صندلی را بالا و پایین ببرید. دوم، می تواند یک تابع شیب، همراه با کنترل شیب ارائه دهد. در اینجا یک عکس از یک مکانیزم استاندارد مشاهده می کنید، مکانیزم ها با هم متفاوت با ویژگی های مختلف هستند.

پایه:   پایه صندلی اغلب از پلاستیک یا فلزساخته شده است. پایه از پایین به چرخ های صندلی متصل می شود و جک صندلی در یک حفره در بالای پایه قرار می گیرد.

چرخ:   چرخ صندلی اداری می تواند در ساخت و ساز متفاوت باشد. آنها می توانند به شکل چرخ تک ، کاستورهای دوگانه و دیگر طرح ها باشند. یک حفره فلزی در بالای کاستور برای اتصال به پایه وجود دارد.

سایر قطعات شامل کاستور، دسته , پشتی و …. می باشد.

عیب یابی قطعات صندلی اداری

جک صندلی :  اگر صندلی اداری درارتفاعی که تنظیم کرده اید ثابت نشود یا دیگر به بالا و پایین نمی رود، احتمالا جک صندلی باید تعویض شود. جک صندلی اداری به راحتی در دسترس است و تعویض می شود. برای انتخاب کردن جک جایگزین، شما باید دو مورد را اندازه گیری کنید :

  •    قطر (عرض) جک که در پایه قرار می گیرد, این اندازه گیری باید دقیق باشد.
  •  ارتفاع جک جدید را هنگام تعویض در نظر بگیرید که هماهنگ با جک قبلی باشد.

پایه شکسته: تعویض پایه های شکسته نیز نسبتا آسان است. فقط قطر (عرض) پایه را اندازه گیری کنید و پایه مشابهی را پیدا کنید. شما می توانید پایه ای بزرگتررا انتخاب کنید، اما نمی توانید یک پایه کوچکتر انتخاب کنید، زیرا پایه بزرگتر ثبات صندلی را حفظ می کند اما پایه کوچکتر ثبات صندلی را حفظ نمی کند. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که حفره پایه جدید متناسب با جک صندلی باشد که در آن قرار می گیرد, حتما قطر جک را اندازه گیری کنید.

چرخ ها:   در صورت نیاز تعویض چرخ صندلی, سعی کنید قطر پیچ و مهره را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که قطر آن ها با اندازه پایه متناسب باشد. اکثر چرخ ها یکسان هستند، بنابراین اگربرای چرخ هایی که خریداری می کنید، این اندازه گیری را انجام ندهید، این مسئله نباید مشکل ساز باشد. فقط سعی کنید چرخ های مشابه را پیدا کنید یا یک مجموعه کامل جدید را خریداری کنید.

مکانیزم:   تعویض مکانیزم صندلی کمی دشوار است , برای تعویض مکانیزم باید آن را از قسمت پایین صندلی جدا کنید و مکانیزم جدید را جایگزین کنید. چندین طرح استاندارد برای مکانیزم وجود دارد، بنابراین شما باید مکانیزمی متناسب با صندلی خود انتخاب کنید. همچنین مطمئن شوید مکانیزمی  که انتخاب کرده اید دارای ویژگی هایی است که صندلی شما نیاز دارد, مانند شیب، کنترل کشش و ویژگی های پیشرفته تر در صورت لزوم.

پد دسته :  شما می توانید به راحتی پد دسته جایگزین را خریداری کنید. حتما اندازه پد را در نظر بگیرید که با صندلی متناسب باشد.

دسته:  برای تعویض دسته صندلی مشخص کنید کدام نوع و چه اندازه ای باید انتخاب کنید. تعویض دسته های معمولی به سادگی انجام می شود ، بنابراین هنگامی که نوع دسته را تشخیص دهید می توانید یک جایگزین پیدا کنید.

پشتی:  متاسفانه جایگزینی پشتی به سختی انجام می شود, توصیه می کنیم با سازنده  صندلی یا مراکز تعمیر صندلی اداری  تماس بگیرید تا راهنمایی شوید, این ساده ترین گزینه است. در صورت نیاز به مشلوره در مورد قطعات صندلی اداری و تعویض آن ها با رامیر صنعت در تماس باشید.

شماره تماس : 02155373290 – 09193268134 – 09120993750

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

تعمیر جک صندلی اداری
تعویض پایه پنج پر و چرخ صندلی اداری
صندلی اداری ارگونومیک
نگهداری از صندلی اداری
قطعات صندلی اداری و عیب یابی قطعات

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، امیریه، پلاک446
  • 021-55373290 09351794049 09120993750
  • info@ramirsanat.ir